armet kimike »

Armët kimike të Sirisë- i refuzojnë edhe Belgjika, Hollanda e Gjermania

Armët kimike të Sirisë- i refuzojnë edhe Belgjika, Hollanda e Gjermania

Gazeta e Durresit Nëntor 19, 2013 Comments Off on Armët kimike të Sirisë- i refuzojnë edhe Belgjika, Hollanda e Gjermania

Shume vende të Bashkimit Evropian, ashtu sikurse Shqipërisë, iu erdhi oferta për të qenë vende pritëse të arsenalit me armë kimike të Sirisë, duke apeluar për shkatërrimin e shpejtë të mijëra tonëve arme kimike

Read More »
Rama: Shqipëria e ka të pamundur të përfshihet në këtë operacion

Rama: Shqipëria e ka të pamundur të përfshihet në këtë operacion

Gazeta e Durresit Nëntor 15, 2013 Comments Off on Rama: Shqipëria e ka të pamundur të përfshihet në këtë operacion

Edi Rama, Kryeministri i vendit, i ka dhënë fund ankthit të mijëra shqiptarëve që prej disa ditësh protestuan për t’i thënë “Jo” armëve kimike të Sirisë në Shqipëri. Në një konferencë për shtyp, kryeministri Rama ka

Read More »

Oferta e SHBA-së për PO-në e Shqipërisë

Editor Nëntor 15, 2013 Comments Off on Oferta e SHBA-së për PO-në e Shqipërisë

Ndonëse nuk është asgjë e zyrtarizuar, në disa media virtuale dhe rrjete sociale në internet, prej disa orësh po qarkullon një listë me 5 pika, për të cilat thuhet se “i janë hedhur në

Read More »
Takimi Arvizu-Rama-Meta-Kodheli, mbahet “sekret” biseda

Takimi Arvizu-Rama-Meta-Kodheli, mbahet “sekret” biseda

Gazeta e Durresit Nëntor 10, 2013 Comments Off on Takimi Arvizu-Rama-Meta-Kodheli, mbahet “sekret” biseda

Kryeministri Edi Rama, Ambasadori i SHBA-së Aleksandër Arvizu, kryetari i Parlamentit Ilir Meta dhe ministrja e mbrojtjes, Mimi Kodheli, u takuan sot në ambientet e hotel “Sheraton”. Takimi informal për të cilën nuk ishte

Read More »