Kryeartikull »

ASTRIT PATOZI: “Asnjë fitore nuk vjen duke pritur”

ASTRIT PATOZI: “Asnjë fitore nuk vjen duke pritur”

Tetor 18, 2014, Comments Off on ASTRIT PATOZI: “Asnjë fitore nuk vjen duke pritur”

Aktualitet »

Durrës – Arrestohet kapiteni ukrainas i anijes me cigare kontrabandë

Durrës – Arrestohet kapiteni ukrainas i anijes me cigare kontrabandë

Maj 18, 2014, Comments Off on Durrës – Arrestohet kapiteni ukrainas i anijes me cigare kontrabandë

Politikë »

ASTRIT PATOZI: “Asnjë fitore nuk vjen duke pritur”

ASTRIT PATOZI: “Asnjë fitore nuk vjen duke pritur”

Tetor 18, 2014, Comments Off on ASTRIT PATOZI: “Asnjë fitore nuk vjen duke pritur”
Ish -të përndjekurit: Do të intesifikojmë protestën

Ish -të përndjekurit: Do të intesifikojmë protestën

Maj 9, 2014, Comments Off on Ish -të përndjekurit: Do të intesifikojmë protestën
Deputetja Doda: Gabojnë ata që mendojnë të ndajnë të persekutuarit e vërtetë nga e djathta

Deputetja Doda: Gabojnë ata që mendojnë të ndajnë të persekutuarit e vërtetë nga e djathta

Maj 8, 2014, Comments Off on Deputetja Doda: Gabojnë ata që mendojnë të ndajnë të persekutuarit e vërtetë nga e djathta
Berisha- Ramës: Qeveria shkeli  embargon me Iranin

Berisha- Ramës: Qeveria shkeli embargon me Iranin

Maj 8, 2014, Comments Off on Berisha- Ramës: Qeveria shkeli embargon me Iranin

OpEd »

“Amik Kasoruho, ky Moisi shqiptar i kohës sonë”

“Amik Kasoruho, ky Moisi shqiptar i kohës sonë”

Maj 6, 2014, Comments Off on “Amik Kasoruho, ky Moisi shqiptar i kohës sonë”
Një jorgan për të mbuluar Edi Ramën

Një jorgan për të mbuluar Edi Ramën

Prill 26, 2014, Comments Off on Një jorgan për të mbuluar Edi Ramën
Fasonistët  dhe 100 mijë vendet e reja të punës të Ramës

Fasonistët dhe 100 mijë vendet e reja të punës të Ramës

Prill 21, 2014, Comments Off on Fasonistët dhe 100 mijë vendet e reja të punës të Ramës
Ky shtet që dhunon gazetarët

Ky shtet që dhunon gazetarët

Prill 12, 2014, Comments Off on Ky shtet që dhunon gazetarët

Ekonomi »

Doganat e Shqipërisë dhe Kosovës,  bashkëpunim ekonomik tregtar kombëtar

Doganat e Shqipërisë dhe Kosovës, bashkëpunim ekonomik tregtar kombëtar

Prill 25, 2014, Comments Off on Doganat e Shqipërisë dhe Kosovës, bashkëpunim ekonomik tregtar kombëtar
Fondet e BE-së do të vetëmenaxhohen nga Shqipëria

Fondet e BE-së do të vetëmenaxhohen nga Shqipëria

Mars 31, 2014, Comments Off on Fondet e BE-së do të vetëmenaxhohen nga Shqipëria
Rama e Spiropali prezantojnë nga Durrësi Kodin e ri Doganor

Rama e Spiropali prezantojnë nga Durrësi Kodin e ri Doganor

Mars 21, 2014, Comments Off on Rama e Spiropali prezantojnë nga Durrësi Kodin e ri Doganor
Raporti për sistemin financiar në Shqipëri: Ekonomia është e dobët, ëekuilibri makroekonomik është i madh

Raporti për sistemin financiar në Shqipëri: Ekonomia është e dobët, ëekuilibri makroekonomik është i madh

Mars 19, 2014, Comments Off on Raporti për sistemin financiar në Shqipëri: Ekonomia është e dobët, ëekuilibri makroekonomik është i madh

Sociale »

Fejziu: Presioni i politikës mbi median shumë i madh

Fejziu: Presioni i politikës mbi median shumë i madh

Maj 14, 2014, Comments Off on Fejziu: Presioni i politikës mbi median shumë i madh
Forumi i Durrsakëve, ndihma për Shtëpinë e Foshnjes në Durrës

Forumi i Durrsakëve, ndihma për Shtëpinë e Foshnjes në Durrës

Maj 2, 2014, Comments Off on Forumi i Durrsakëve, ndihma për Shtëpinë e Foshnjes në Durrës
Panairi i punës, Rama&Veliaj vetëm fjalë

Panairi i punës, Rama&Veliaj vetëm fjalë

Maj 1, 2014, Comments Off on Panairi i punës, Rama&Veliaj vetëm fjalë
Vështirësohet marrja e licensës për disa specialitete mjekësore

Vështirësohet marrja e licensës për disa specialitete mjekësore

Prill 20, 2014, Comments Off on Vështirësohet marrja e licensës për disa specialitete mjekësore

Doracaku »

Durrës- Orkestra e qytetit, koncert simfonik në Konkatedralen e Shën Luçisë

Durrës- Orkestra e qytetit, koncert simfonik në Konkatedralen e Shën Luçisë

Prill 27, 2014, Comments Off on Durrës- Orkestra e qytetit, koncert simfonik në Konkatedralen e Shën Luçisë
Dita Botërore e Librit- Biblioteka e Durrësit ekspozon titujt e rinj

Dita Botërore e Librit- Biblioteka e Durrësit ekspozon titujt e rinj

Prill 23, 2014, Comments Off on Dita Botërore e Librit- Biblioteka e Durrësit ekspozon titujt e rinj
“Të jesh a të mos jesh i ndershëm”, rëndësia e suksesi i të sjellurit Wilde-in në Durrës

“Të jesh a të mos jesh i ndershëm”, rëndësia e suksesi i të sjellurit Wilde-in në Durrës

Prill 20, 2014, Comments Off on “Të jesh a të mos jesh i ndershëm”, rëndësia e suksesi i të sjellurit Wilde-in në Durrës
Pashkët, një udhëtim drejt simboleve më të dashura të festës

Pashkët, një udhëtim drejt simboleve më të dashura të festës

Prill 19, 2014, Comments Off on Pashkët, një udhëtim drejt simboleve më të dashura të festës

Profil »

Prof.Bedri Dedja, studiuesi dhe shkrimtari shumëplanësh

Prof.Bedri Dedja, studiuesi dhe shkrimtari shumëplanësh

Prill 14, 2014, Comments Off on Prof.Bedri Dedja, studiuesi dhe shkrimtari shumëplanësh
Fatos Muça, kampioni i pamposhtur i shahut

Fatos Muça, kampioni i pamposhtur i shahut

Prill 13, 2014, Comments Off on Fatos Muça, kampioni i pamposhtur i shahut
Hava dhe Sali Hidri, bashkëshortët studiues për Durrësin

Hava dhe Sali Hidri, bashkëshortët studiues për Durrësin

Prill 3, 2014, Comments Off on Hava dhe Sali Hidri, bashkëshortët studiues për Durrësin
Çaush Vathi, “kolonizatori” i piktorëve shqiptarë

Çaush Vathi, “kolonizatori” i piktorëve shqiptarë

Prill 2, 2014, Comments Off on Çaush Vathi, “kolonizatori” i piktorëve shqiptarë

Sport nga vendi dhe bota »

Mesfushori i Kombëtares, Jahmir Hyka: Në eliminatoret e ardhshme tregojmë vlerat tona

Mesfushori i Kombëtares, Jahmir Hyka: Në eliminatoret e ardhshme tregojmë vlerat tona

Prill 26, 2014, Comments Off on Mesfushori i Kombëtares, Jahmir Hyka: Në eliminatoret e ardhshme tregojmë vlerat tona

Mesfushori i Kombetarës dhe i skuadrës së Luzernit, Jahmir Hyka, në një intervistë per Gazetën ...

Teuta mposhtet në Durrës, Kukësi në finale historike. Flasin protagonistët

Teuta mposhtet në Durrës, Kukësi në finale historike. Flasin protagonistët

Prill 9, 2014, Comments Off on Teuta mposhtet në Durrës, Kukësi në finale historike. Flasin protagonistët
Teuta pëson tre gola, lamtumirë vendit të dytë

Teuta pëson tre gola, lamtumirë vendit të dytë

Prill 5, 2014, Comments Off on Teuta pëson tre gola, lamtumirë vendit të dytë
Intervista – Bledar Hodo: Ndaj Besës, vetëm për fitore

Intervista – Bledar Hodo: Ndaj Besës, vetëm për fitore

Mars 20, 2014, Comments Off on Intervista – Bledar Hodo: Ndaj Besës, vetëm për fitore

Foto e ditës »

Foto e ditës, Papa Francesco me flamurin shqiptar në qafë

Foto e ditës, Papa Francesco me flamurin shqiptar në qafë

Prill 18, 2014, Comments Off on Foto e ditës, Papa Francesco me flamurin shqiptar në qafë

Kjo foto u shfaq sot pasdite në faqen e fb të ish-kryeministrit Berisha, bashkë me ...

Mëngjes në plazhin e Durrësit të mbushur me plehra

Mëngjes në plazhin e Durrësit të mbushur me plehra

Mars 16, 2014, Comments Off on Mëngjes në plazhin e Durrësit të mbushur me plehra
Rruga “Taulantia”, plehra dhe moçal në rrugën-simbol të Durrësit

Rruga “Taulantia”, plehra dhe moçal në rrugën-simbol të Durrësit

Mars 11, 2014, Comments Off on Rruga “Taulantia”, plehra dhe moçal në rrugën-simbol të Durrësit
Vizita e kryeministrit kujton Bashkinë e Durrësit për vizat e bardha

Vizita e kryeministrit kujton Bashkinë e Durrësit për vizat e bardha

Shkurt 4, 2014, Comments Off on Vizita e kryeministrit kujton Bashkinë e Durrësit për vizat e bardha